Jste zde: Úvod » Historie firmy

Historie firmy

Začátek podnikání firmy MOREKO s.r.o. se datuje od prvopočátků vzniku soukromých subjektů na území tehdejšího Československa. Firma vznikla v polovině roku 1990 jako sdružení podnikatelů a de facto převzala činnost zásobování ovocem a zeleninou po státním podniku Zelenina Ostrava. Zpočátku pouze v oblasti Šumperska, ale s postupem času se začala prosazovat i v ostatních oblastech tehdejšího okresu Šumperk, který byl i největším okresem v republice. Přispěl k tomu mimo jiné i krach firem, které podnikaly na Jesenicku a Zábřežsku, ale též v zásadní míře flexibilita a kvalita služeb. Prvním pronajatým objektem, ve kterém začala firma podnikat, byla část stáčírny pivovaru na ulici Revoluční. Poté v roce 1991 firma získala do pronájmu od města halu č. 33 na území někdejších horních kasáren a okamžitě začala rekonstrukce, zejména vybudování kanceláří, chladíren a hlavně zateplení budovy. Ovšem po pár letech s počátkem rekultivace kasárenských prostor v roce 1996 nastala potřeba získání nových budov pro činnost firmy a to, po zkušenostech s dřívějšími pronájmy, nejlépe koupí vlastního objektu.

K tomu došlo v roce 1997 před vypršením pronájmu v minulém působišti, takže ještě před stěhováním do nového byla hala kompletně zrekonstruovaná a připravená pro plný provoz. Jedná se o budovu č. p. 4 na ulici Reissova v sousedství OD Kaufland. Zde sídlí firma do dnešních dnů. Vznikly zde prostory velmi dobře vyhovující skladování komodit, se kterými firma obchoduje a vyhovují i dnešním přísným normám (HACCP aj.). Jedná se o zvláštní prostory ke skladování brambor i kořenové zeleniny, dále chladírny, též místnost pro tlakové dozrávání banánů a v prvním patře budovy sklad vratných obalů a palet. V neposlední řadě bylo vybudováno zázemí pro zaměstnance (sociální zařízení, šatna a kuchyň s jídelnou) a moderní kancelářské prostory pro vedení podniku a účtárnu. V téže době dochází k transformaci firmy na spol. s r.o.

Protože firma Moreko s r.o. neobchoduje jen prodejem zboží na skladě, ale ve větší míře se zabývá jeho rozvozem přímo k zákazníkům vozidly externích dopravců i vlastními vozidly, nastala potřeba prostor pro parkování a údržbu vozidel. V roce 2004 byl zakoupen vhodný objekt a po jeho rekonstrukci vznikly v zadní části prostorné garáže, které chrání vozidla před stále v dnešní době extrémnějšími povětrnostními vlivy a přední část objektu firma pronajímá.

V současné době i přes zvýšený tlak konkurence, zejména zahraničních obchodních řetězců, si firma svou neustálou snahou o udržení a zvyšování vysokého standartu služeb udržuje významné místo v zásobování ovocem a zeleninou v regionu. Akční rádius rozvozu zboží zahrnuje na jihu oblast Mohelnicka a okrajových částí Olomoucka, na západě část Pardubického kraje, centrálně Zábřežsko a Šumpersko, na severu Jesenicko a část bývalého bruntálského okresu. Rozvozové linky se firma snaží neustále flexibilně přizpůsobovat potřebám a přáním zákazníků a i do budoucna je vyvíjena snaha o zvyšování kvality služeb.

Novinky

Sadbové brambory a sazečka

13.3.2024 | Začal prodej sadbových brambor a sazečky. Přehled odrůd je k dispozici na našem skladě.

Brambory konzumní

10.3.2024 | Nadále probíhá prodej konzumních brambor. Aktuální nabídka odrůd je k dispozici na našem skladě.

Zobrazit všechny novinky


Rychlý kontakt

MOREKO s.r.o.

Zobrazit na mapě


Copyright © 2024 MOREKO s.r.o. | Mapa stránek

Tvorba www stránek Olomouc