Jste zde: Úvod » Činnost firmy

Činnost firmy

Činnost firmy MOREKO s.r.o. je zaměřena na obchodování s širokým sortimentem ovoce a zeleniny a je v co největší míře přizpůsobována přáním a potřebám zákazníků. Snahou je nabízet prioritně plodiny tuzemských pěstitelů a dále zboží z přímého i zprostředkovaného dovozu. U některých komodit se to daří, u jiných méně. Vše závisí na podmínkách, které jsou v současnosti pro tuzemskou zemědělskou výrobu spíše nepříznivé.

Z tuzemských plodin, které se daří nabízet výhradně téměř celoročně, se jedná zejména o brambory, hlávkové a kysané zelí, jablka, žampiony a hlívu ústřičnou a ve velké míře i cibuli, karotku a sezónně některé druhy salátů, květák, brokolici a pekingské zelí. Ostatní plodiny jsou importovány v širokém sortimentu tak, aby nabídka vyhovovala dnešním vysokým požadavkům, zvláště na kvalitu zboží. Ta je zajištěna zavedeným systémem sledování vysoké úrovně skladování a cesty zboží k zákazníkovi (HACCP). A dále, co se týká v dnešní době stále více a naléhavěji zmiňovanému ekologickému aspektu fungování firem, je firma MOREKO s.r.o. součástí celostátního systému nakládání s odpady EKO-KOM.

Struktura oborů, na které je zaměřeno zásobování naší firmou nemá jen úzké zaměření, ale zasahuje prakticky do všech oborů, kde je potřeba zpracování čerstvého ovoce a zeleniny. Naše zboží dodáváme do stravovacích zařízení školních i podnikových, zařízení sociálních služeb, dětských domovů i domovů pro seniory. Dále se zaměřujeme na restaurace, rekreační, ubytovací a lázeňská zařízení v našem turisticky i kulturně zajímavém regionu. A v neposlední řadě na soukromé obchody a obchůdky, výrobny lahůdek i masných výrobků aj. Jedním z našich vážených a významných partnerů v oboru zaměřeného na maloobchod a zásobování potravinami v regionu je například firma COOP, jejíž prodejny lze najít opravdu téměř všude, od velkých měst přes střediskové obce i po menší vesnice od Olomoucka až po hranice s Polskem. Navíc je součástí ryze českého řetězce prodejen s celostátní působností, který podporuje tuzemské pěstitele a producenty potravin, čímž podporuje zaměstnanost i v ekonomicky slabších oblastech republiky. K tomuto by i naše firma ráda přispěla svým malým dílem.

Proto se snažíme vyhledávat a nebráníme se nabídkám českých pěstitelů a zemědělských podniků, abychom přispěli k tomu, že zákazníci získají znovu přístup ke kvalitním českým potravinám. Tomu bylo v dřívějších dobách uměle bráněno podporou zahraničních subjektů a dovozu potravin na úkor našich tuzemských výrobců.

Novinky

Sadbové brambory a sazečka

13.3.2024 | Začal prodej sadbových brambor a sazečky. Přehled odrůd je k dispozici na našem skladě.

Brambory konzumní

10.3.2024 | Nadále probíhá prodej konzumních brambor. Aktuální nabídka odrůd je k dispozici na našem skladě.

Zobrazit všechny novinky


Rychlý kontakt

MOREKO s.r.o.

Zobrazit na mapě


Copyright © 2024 MOREKO s.r.o. | Mapa stránek

Tvorba www stránek Olomouc